Steel sublimation bottle 750 ml SANTIEGO
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days |
|---|---|---|
| 382806 | 2 111 pc. | 6 657 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
SU2 (sublimation) Colors max: Full color |
15 x 8 cm | Friday, 29 May 2026 |
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Thursday, 28 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Friday, 29 May 2026 |
SU2 (sublimation)
All around print
15 cm
8 cm
max.: FC
Other information:
Full colour
CMYK colour model
Print on white surfaces only
Hand-wash recommended
Vibrant and saturated colours
Term of marking: Friday, 29 May 2026
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Thursday, 28 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Thursday, 28 May 2026
T4 (pad printing)
Front
3,5 cm
3,5 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Friday, 29 May 2026
T4 (pad printing)
Back
3,5 cm
3,5 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Friday, 29 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (06) white |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 750 ml |
| Product size | 26 x ⌀ 7,2 cm |
| Weight | 0,233 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 73239300900 |
| EAN | 4064571037434 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 30 pcs. |
| Large package | 30 pcs. |