Glass bottle 500 ml KLAGENFURT
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 084203 | 4 694 pc. | 10 588 pc. |
15 000 pc. 2026-09-08 |
| 084204 | 662 pc. | 9 866 pc. |
15 000 pc. 2026-11-03 |
| 084205 | 7 068 pc. | 7 520 pc. |
--- |
| 084206 | 766 pc. | 2 080 pc. |
--- |
| 084207 | 1 444 pc. | 337 pc. |
--- |
| 084208 | 3 586 pc. | 5 396 pc. |
--- |
| 084209 | 93 pc. | 4 559 pc. |
--- |
| 084210 | 2 338 pc. | 1 781 pc. |
--- |
| 084211 | 252 pc. | 1 034 pc. |
4 000 pc. 2026-09-22 |
| 084212 | 1 108 pc. | 2 524 pc. |
--- |
| 084224 | 213 pc. | 5 913 pc. |
--- |
| 084229 | 2 065 pc. | 734 pc. |
5 000 pc. 2026-11-03 |
| 084244 | 618 pc. | 16 204 pc. |
--- |
| 084277 | 2 016 pc. | 2 742 pc. |
--- |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L2 (laser engraving) Colors max: 1 |
o 3 cm | Thursday, 28 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
18 x 14 cm | Friday, 29 May 2026 |
|
DTF1 (direct to film 50 cm2) Colors max: Full color |
10 x 4 cm | Friday, 29 May 2026 |
|
TT1 (thermotransfer) Colors max: 7 |
10 x 4 cm | Friday, 29 May 2026 |
L2 (laser engraving)
Nakrętka
o 3 cm
cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Thursday, 28 May 2026
S2 (screen printing)
All around print
18 cm
14 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Friday, 29 May 2026
DTF1 (direct to film 50 cm2)
Right side
10 cm
4 cm
max.: FC
Other information:
Full colour
CMYK colour model
Tonal transitions
Marking durability
Personalisation available
Term of marking: Friday, 29 May 2026
DTF1 (direct to film 50 cm2)
Left corner
10 cm
4 cm
max.: FC
Other information:
Full colour
CMYK colour model
Tonal transitions
Marking durability
Personalisation available
Term of marking: Friday, 29 May 2026
TT1 (thermotransfer)
Right side
10 cm
4 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Vibrant and saturated colours
Clean edges of the print
Term of marking: Friday, 29 May 2026
TT1 (thermotransfer)
Left corner
10 cm
4 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Vibrant and saturated colours
Clean edges of the print
Term of marking: Friday, 29 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (44) navy blue |
| Material | glass, metal, neoprene |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | 22 x ⌀ 6,3 cm |
| Weight | 0,292 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 70109043000 |
| EAN | 4064571015180 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |