Tritan bottle 570 ml BEAUMONT
Product code: 387866
Color: transparent
EAN: 4064571039421
Available colours
Availability
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
12 x 12 cm | Friday, 29 May 2026 |
|
DC2 (UV print up to 30 cm2) Colors max: Full color |
2,5 x 12 cm | Thursday, 28 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Friday, 29 May 2026 |
S2 (screen printing)
Right side
12 cm
12 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Friday, 29 May 2026
S2 (screen printing)
Left corner
12 cm
12 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Friday, 29 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (66) transparent |
| Material | polypropylene (PP), silicon, tritan |
| Capacity | 570 ml |
| Product size | 23 x ⌀ 6,8 cm |
| Weight | 0,195 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 39249000900 |
| EAN | 4064571039421 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |